איך בוחרים סטנד איכותי לחנות?

הסטנדים שבהם משתמשים לצורך תצוגה קובעים איזה רושם ראשוני יקבלו הלקוחות. בגלל שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם כזה, חשוב לבחור היטב את הסטנדים וכמובן גם לדעת על מה להקפיד

השוואה בין סוגים שונים של סטנדים לחנויות היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים של תכנון אולמות תצוגה. ספציפית יותר, מדובר על פתרון שמתאים לכל סוגי אולמות התצוגה: החל מחנויות, דרך בתי מסחר ועד אולמות תצוגה גדולים של רשתות. יתרה על כך, יש מקרים שבהם סטנדים מסוימים אמורים לספק מענה גם לצורך הדקורטיבי וגם לצורך הפונקציונלי.

סטנדים לרושם ראשוני

החשיבות של סטנדים לתצוגה בחנות נובעת מעצם העובדה שהם משפיעים על הרושם הראשוני שאותו הלקוחות מקבלים. בגלל שברוב המקרים הלקוחות רואים את הסטנדים עוד לפני שהם רואים את המוצר, אין הזדמנות שנייה ליצור עבורם רושם ראשוני חיובי. יתרה על כך, צריך לזכור שבחנויות למשל משתמשים באותם סטנדים עבור כמעט כל סוגי הבגדים והמוצרים.

השוואה בין סטנדים

הדרך הנכונה לבחור בין סוגים שונים של סטנדים לחנויות  היא להשוות ביניהם. בשביל לבצע השוואה שתשרת את הצרכים של בתי העסק ואולמות התצוגה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, רצוי לבסס את הבחירה על שיקולים אובייקטיביים. לאחר מכן, ניתן להיכנס לעובי הקורה ולבדוק לא רק כמה עולה כל סטנד – אלא גם כמה יעלה להביא אותו עד לאולם התצוגה על מנת להחליף את הקיימים.

על מה חשוב להקפיד?

הנה השיקולים שעליהם רצוי להקפיד כאשר משווים בין סוגים שונים של סטנדים לתצוגה:

א. איכות חומרי הגלם – חומרי הגלם שבהם משתמשים על מנת לייצר סטנדים קובעים מה תהיה העמידות שלהם. ככל שחומרי הגלם איכותיים יותר, כך זה אומר שניתן להשתמש בסטנדים יותר זמן. אם לעומת זאת חומרי הגלם לא מספיק עמידים, התוצאה עלולה להיות סטנדים רעועים שגם פוגעים ברושם הראשוני שהלקוחות מקבלים וגם מורידים את המוניטין של העסק.

ב. נוחות העבודה עם סטנדים – סטנדים אמורים לזוז ממקום למקום. ברוב אולמות התצוגה, הסטנדים אינם קבועים כי המיקום הספציפי שלהם משתנה לפי המוצרים שאותם רוצים למכור. כפועל יוצא מכך, חשוב לבדוק מראש עד כמה נוח לעבוד עם סוגים שונים של סטנדים. בין היתר, את הנוחות אפשר לנסות לשער באמצעות המשקל של הסטנדים, הגודל שלהם בס”מ וכמובן הצורה.

ג. התאמה אישית – חשוב מאוד להקפיד על כך שהסטנדים יתאימו לסוג התצוגה שאותה רוצים להראות ללקוחות. בשביל לעשות את זה, מתאימים את הסטנדים אישית לכל סוג של מוצר. בפועל, ההבדל העיקרי הוא למשל בין סטנדים לתצוגה של בגדי מבוגרים וסטנדים שהמטרה שלהם היא להציג לראווה בגדי תינוקות.

איפה משיגים סטנדים?

החדשות הטובות עבור בעלי אולמות תצוגה וחנויות הן שניתן לרכז את הדרישות השונות תחת קורת גג אחת. כיום למשל אפשר להשיג סוגים שונים של סטנדים ולהזמין אותם עד פתח העסק, בלי לבזבז זמן ובלי לשאת בהוצאות מיותרות. כאשר מבצעים הזמנה כזו, מגדילים את הסיכוי לכך שההוצאה על סטנדים לא תגרום לחריגה מתוך מסגרת התקציב.

השוואת מחירי סטנדים

המחיר הוא כמובן פקטור חשוב בכל הנוגע להשוואה בין סוגים שונים של סטנדים, אך הוא ממש לא הדבר היחיד שצריך לבדוק. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של סטנדים איכותיים גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, רצוי לשלם מעט יותר ולזכור שיש לזה המון השפעה על המוניטין של העסק. מהבחינה הזו, סטנדים איכותיים הם השקעה ולא הוצאה.