דנה תדמור חושפת את סודות הנדל”ן בחו”ל

אחד התחומים שהולכים ומתפתחים יותר מכל בתחום הנדל”ן, הוא התחום של השקעות נדל”ן בחו”ל. מדי שבוע אפשר למצוא שלל פרסומים במדיה על הזדמנויות השקעה במדינות שונות בארה”ב או בפרברים שונים במדינות אירופה, ועוד. בית בחו”ל היא ללא ספק פנטזיה שלא לא מעט אנשים, אבל זאת לא תמיד השקעה טובה, ודווקא הצעות השקעה שמתבססות על פניה לאותה פנטזיה, יכולות להתברר בסופו של דבר כהצעות שמאחוריהן עומדים אנשים ללא ידע או כלים מקצועיים לנהל השקעות נדל”ן. מצד שני, ישנן חברות השקעה בנדל”ן, שיודעות לעשות חייל בשוקי הנדל”ן של חו”ל, ויכולות לייצר רווחים נאים. דנה תדמור, מומחית בהשקעות נדל”ן ובעלת ניסיון בניהול השקעות בהיקפים גדולים, מסבירה את התחום של השקעות נדל”ן בחו”ל, וממה חשוב להיזהר.

נדרשת תשומת לב מיוחדת

ככל שמתרחקים מגבולות ישראל, כך עולה גם חוסר הוודאות. נכנסים לשוקים לא מוכרים, רחוקים מאיתנו פיזית, שפה זרה, תרבות עיסקית לא מוכרת, שליטה נמוכה בניהול העסקה  ובתפעולה, ועוד – מה שמגדיל את הסיכון בפעילות ההשקעה. המשמעות היא ששווקי חו”ל בהחלט יכולים להציע לנו את ההזדמנויות אותן אנו מחפשים, אבל הקושי למצוא את אותן הזדמנויות ולממש אותן בצורה בטוחה ואפקטיבית הוא גם גדול יותר.

לדברי דנה תדמור, אם יש דבר אחד שצריך להדליק נורות אזהרה גדולות אצל כל משקיע פוטנציאלי, הרי שמדובר בהבטחות גדולות. חברות השקעה בנדל”ן שמבטיחות הבטחות גדולות בדמות רווחים עצומים, הן כנראה חברות שאין להן באמת מושג בתחום ההשקעות, ולכן הן נעזרות בטכניקות שיווקיות מפוקפקות בכדי למשוך את כספי המשקיעים. חברות שמבטיחות שווקי נדל”ן צומחים שאף אחד לא יכול לעצור אותם, ועתיד ורוד בטוח, הן עוד סוג של חברות שצריך להיזהר מהן.

אז איך בוחרים את חברת ההשקעה שמתאימה לנו?

ובכן, כמו כל דבר בחיים, אנחנו רוצים למצוא גישה מאוזנת וריאלית. אנחנו רוצים לאתר את החברות שיודעות לתאר בפנינו את הפוטנציאל מחד ואת הסיכונים מאידך. חברות שיודעות להציג בפנינו גם את הסיכונים שבפניהם אנו עומדים, ולהסביר לנו כיצד הן מתמודדות עם אותם סיכונים בצורה משכנעת. אין שום שוק נדל”ן שיודע להציע רווח בטוח, וכל השקעה כרוכה בסיכון. תחום  ההשקעות בנדל”ן הוא התמחות בפני עצמה, מסבירה דנה תדמור. חברות שתדענה להציג  את היתרון העיסקי ואת הידע המקצועי המוכח שלהן באותן מדינות בה הן מציעות את ההשקעה, את הדרך בה הן מתכוונות למצות את הפוטנציאל, אך גם תצגנה את הסיכונים הכרוכים בכך ואת האופן בו הן מתכוונות להתמודד עם אותם סיכונים, את אסטרטגיית ההשקעה ואת שיטת העבודה – הן החברות שבהן כדאי לשקול לבחור.