יהודה אדלר פרופ’ לקרדיולוגיה שמושך תשומת לב מרחבי העולם כולו

שלוש בבוקר, הבית דומם וכולם ישנים. לפתע מצלצל הטלפון ומעברו השני של הקו, נשמע אדם דובר אנגלית, שללא כל היסוס מתחיל עם זרם של שאלות סופר מקצועיות בתחום ההתמחות שלכם – כמה פעמים זה קרה לכם בחיים? ובכן, סביר להניח שאף לא פעם אחת, אלא אם קוראים לכם פרופסור יהודה אדלר, שאז מדובר עבורכם בשגרה יחסית. כיצד הצליח פרופ’ ישראלי לקרדיולוגיה להפוך לאחת מדמויות המופת בענף הקרדיולוגיה העולמי, וכיצד הצליח לעשות זאת על אף שהוא אינו נוהג לעמוד מעל שולחן הניתוחים? האם ייתכן שרופא, בכיר ככל שיהיה, מצליח להשפיע על ענף שלם ברמה העולמית, באמצעות תפקידי ניהול בכירים?

שם מוכר לכל אדם המעורב בעולם הרפואה בכלל ובענף הקרדיולוגיה בפרט

ובכן, אם אתם לא משתייכים לקהילת הרופאים בישראל, ולענף הקרדיולוגיה בפרט, ייתכן מאוד שהשם יהודה אדלר הוא זר עבורכם לחלוטין. העניין הוא שדווקא עבור אותם רופאים החברים באותה קהילה, מדובר באחת הדמויות הבולטות ביותר בענף הקרדיולוגיה, דמות שמצליחה למשוך את תשומת ליבם של קרדיולוגים בכירים מכל רחבי העולם, ומצליחה לעשות זאת כבר לאורך שנים רבות.

על מעמדו המקצועי של פרופ’ יהודה אדלר ניתן בהחלט ללמוד גם מסדרת התפקידים הבכירים שאותם מילא ועודנו ממלא, לרבות תפקידי ניהול בכירים בבית החולים שיבא תל השומר ובבתי חולים אחרים בישראל. עוד ממלא אדלר תפקידי מפתח במועצות ניהול של ארגונים רפואיים שונים בישראל, וכן אוחז בתואר יו”ר מחלות קרום הלב ושריר הלב של איגוד הקרדיולוגיה האירופי. רשימת תפקידים זו עשויה להישמע לכם כמו עניין טכני בלבד, אך לא ניתן להסביר את ההצלחה הקבועה לאורך שנים, ותמיד עם הפנים כלפי מעלה, אלא על ידי הרמה המקצועית וההערכה המקצועית לה זוכה אדלר מזה שנים.

שנים של אהבה למקצוע והתבססות מקצועית בארץ ומעבר לים

אך כיצד מצליח שמו של פרופ’ ישראלי להגיע אל כל קצוות תבל ולעורר את תשומת הלב לה זוכה יהודה אדלר? ובכן, בין כל יתר מעלותיו של אדלר, ניתן למנות גם את היותו מרצה מבוקש המוזמן לכל כנס שנערך בענף הקרדיולוגיה הבינלאומי. רק לאחרונה, השתתף אדלר בכנס הקרדיולוגיה הבינלאומי שנערך בסרביה, ובו הרצה על ההתוויות העולמיות החדשות לטיפול במחלות קרום הלב ושריר הלב, התוויות שאותן פיתח וגיבש אדלר בעצמו, ואשר הפכו לסטנדרט טיפולי בקרב קרדיולוגים מכל רחבי העולם.

התהליך בו תופס שמו של אדם כנפיים ומתעופף בכל רחבי העולם אינו מבוסס על קסם, אלא על עבודה קשה ורציפה של חשיפה, ובה מצליח אדלר להצטיין באופן טבעי ומתוך אהבתו הרבה למקצוע. בכל הרצאה מצליחה אדלר להותיר את חותמו בקרב קרדיולוגים רבים, שבתורם מעבירים את המילה הלאה לעמיתיהם בבתי החולים ובקליניקות הפרטיות.

בשורה התחתונה, שיפור איכות החיים והצלת חיים של מטופלים

את הצלחתו של פרופסור יהודה אדלר בזירה הבינלאומית, אפשר לזהות לא רק במסדרונות בתי החולים והקליניקות הפרטיות. לאורך שנות פעילותו בעולם הקרדיולוגיה, טיפל אדלר בשורה ארוכה של מטופלים הסובלים ממחלות שונות של קרום הלב ושריר הלב, ואחד מהם הוא דמות ידועה ומפורסמת, בעיקר על חובבי כדורגל. כמומחה למחלות קרום הלב ושריר הלב, נבחר פרופ’ אדלר על ידי קרבחל, שחקן ריאל מדריד ונבחרת ספרד בכדורגל, לטפל במחלת קרום הלב ממנה סבל, ואשר בזכות טיפולו של אדלר, הצליח לחזור חזרה אל מגרשי הכדורגל, ולהשתתף בליגות הבכירות ביותר בעולם.