כמה עולה גלגלת צינור אוויר?

המחיר של גלגלת לא קבוע ואפשר להשיג את הערכה עם או בלי צינור אוויר כלול. לכן, המטרות במאמר הבא הן להציג את הפרמטרים השונים המשפיעים על המחיר ולתת טיפים לבחירה מוצלחת.

גלגלת פתוחה או סגורה יכולה לסייע בתחזוקת צינורות אוויר. ברוב המקרים, גלגלות כאלה הן חלק בלתי נפרד מענפי התעשייה ואפשר למצוא אותן גם בענפי חקלאות. חוץ מזה, הגלגלת חשובה מאוד במכונאות רכב ויש כאלה שמשתמשים בה במחסנים או בחצרות וגינות של בתים פרטיים. אז על הרקע הזה, אפשר להבין לא רק את החשיבות של הגלגלת אלא גם את הסיבה לכך שיש דגמים שונים.

היצע רחב של גלגלות

גלגלת צינור אוויר יכולה להגיע בדגמים שונים. בגלל שיש המון דגמים שונים של גלגלות כאלה, לא תמיד קל לבחור מתוכן. בפועל, מה שהכי חשוב לעשות זה להתחיל בהגדרת צרכים וסדר עדיפויות. במסגרת הגדרת הצרכים, מחליטים גם כמה רוצים להשקיע בגלגלת מסוימת לעומת בגלגלת אחרת. בהמשך, אפשר להיכנס אל עובי הקורה ולוודא התאמה של הגלגלת לסוג הצינור שבו משתמשים.

סיבות לפערי מחירים

המצב הקיים הוא שאין מחיר אחיד וקבוע של גלגלת צינור אוויר. כמו עם סוגים אחרים של ציוד או כלי עבודה, גם כאן קיימים פערי מחירים אשר עשויים להגיע עד עשרות אחוזים. אז אם רוצים לעמוד במסגרת התקציב, צריך לדעת מה משפיע על המחיר. לאחר מכן, ניתן להשתמש גם בפרמטרים המשפיעים על המחיר כדי להשוות בין הדגמים המבוקשים.

גורמים המשפיעים על המחיר

הנה למשל מספר פרמטרים שבלעדיהם אי אפשר לבסס הצעת מחיר הגיונית על גלגלת צינור אוויר:

א. סוג הגלגלת – ההבדל העיקרי הוא בין גלגלת שמשמשת לחיבור של צינור אוויר נפרד וגלגלת שבה כבר מותקן צינור האוויר. ברוב המקרים, מה שהלקוחות המסחריים יחפשו זו גלגלת שכוללת מערכת החזרה אוטומטית עם צינור אוויר מובנה.

ב. אורך – את האורך של הגלגלת מודדים בשני מקומות שונים: גם מבחינת המרחק אל נקודת החיבור ויציאת האוויר וגם מבחינת האורך של הצינור עצמו. ברוב המקרים, אורך של 1.5 מטר בחיבור אל נקודת האוויר ייחשב הגיוני, בעוד אורך של 15 מטר עבור הצינור ייתן מענה על הצרכים הנפוצים.

ג. תלייה על הקיר – המפרט המלא של הגלגל אמור לתאר את היכולת לתלות אותה על הקיר. אם הגלגלת מגיעה עם אביזר ייעודי לתלייה על הקיר, יכול להיות שהמחיר ההתחלתי שלה יהיה מעט גבוה יותר בהשוואה לגלגלת שאותה אפשר רק להציב על הרצפה במחסן, במוסך, בגינה או בכל מקום אחר.

ד. לחץ אוויר מקסימלי – אי אפשר להשוות בין סוגים שונים של גלגלות או צינורות אוויר בלי לבדוק מה לחץ האוויר המקסימלי. בסופו של דבר, לחץ האוויר המקסימלי הוא מה שבודקים כדי לוודא התאמה של הגלגלת לצרכים הקיימים. מטבע הדברים, לחץ האוויר המקסימלי בניפוח כדורים למשל לא זהה ללחץ האוויר שאליו צריך להגיע כדי לנפח צמיגים במוסך.

טווח מחירים מקובל

ערכה שלמה שכוללת בתוכה גלגלת צינור אוויר באורך של 15 מטר לצינור ובאורך של עד 1.5 מטר לחיבור למדחס האוויר תעלה כ-400 ש”ח. לשם השוואה, גלגלת פשוטה בלי צינור תעלה כ-100 ש”ח וגם אותה יהיה אפשר להציב או על הקיר או על הקרקע. במקרים אחרים, אפשר להשוות בין סוגים שונים של גלגלות אוויר גם לפי המותג וגם לפי מבצעים. כך מקבלים החלטה מבוססת לגבי הגלגלת הנכונה והמשתלמת ביותר.