מערכות חימום לחממות

חממות בכל רחבי הארץ זקוקות לטמפרטורות מדויקות. בעזרת הטמפרטורה שיש בתוך החממה ניתן לקבוע את קצב הגידול של הצמחים, את העמידות שלהם מפני חרקים וגם את התפוקה שניתן יהיה להניב מהם. על הרקע הזה, קל יותר להבין את הצורך במערכות חימום בכלל ואת היתרונות של מפזר חום תעשייתי בפרט.

בניגוד למפזר חום רגיל, התפקיד של מכשיר תעשייתי הוא להתמודד עם עומס רב ובצורה ממושכת. הנה למשל כמה מאפיינים של מפזר חום כזה שאותם ניתן לנצל גם לטובת חימום חממות גדולות וקטנות:

א. חיסכון בהוצאות – ברוב המקרים משתלם יותר לחמם חממות עם מפזר חום תעשייתי מאשר עם מערכות מיזוג שלמות. בנוסף, מפזר חום מוכיח את עצמו בכל תנאי מזג האוויר והוא אידיאלי גם בעונות מעבר. החיסכון בהוצאות הופך את ההשקעה במפזר חום למשתלמת מאוד והיא עולה בקנה אחד עם הצרכים של בעלי חממות ושטחים חקלאיים.

ב. בטיחות גבוהה – מפזר חום מומלץ עבור חממות כי הוא פועל בצורה בטיחותית. ההפעלה הבטיחותית כוללת למשל את האפשרות לשלב מפזר חום בתוך סוגים שונים של חממות, גידולים ושטחים חקלאיים. יתרה על כך, בטיחות גבוהה במקרה של הפעלת מפזרי חום לא באה על חשבון ביצועים.

ג. הפעלה ממושכת – בעלי חממות ושטחים חקלאיים לא יכולים להרשות לעצמם מצב שבו חלל הפנים והחוץ לא נשאר בטמפרטורות הרצויות יותר מכמה שעות. לכן, ההפעלה של מפזר חום תעשייתי נוטה להיות רצופה וממושכת יותר מכל פתרון חימום אחר.

איך בוחרים מפזר חום?

בחירה נכונה של מפזר חום היא פונקציה של גודל החממה שאותה רוצים לחמם. בשלב הראשון, אפשר להשוות בין סוגים שונים של מערכות חימום לפי המפרט הטכני, המלצות של חקלאים או חוות דעת של אנשי מקצוע. בשלב השני, מה שעושים זה לבדוק את תשתית החשמל או האנרגיה בתוך החממות כדי להבטיח הפעלה רצופה של מפזרי החום.

לסיכום, מפזר חום תעשייתי יכול לעשות עבודה נפלאה גם בתוך חממות. כדי לנצל את היתרונות שלו, רצוי למצוא מפזר גדול ובטיחותי.