מערכות כריזה

כריזה מתאפשרת באמצעות שימוש במערכת אמינה, פשוטה ונוחה. עם זאת, יש הבדלים בין סוגים שונים של מערכות וכדאי להכיר אותם. בשלב הראשון, חשוב להגדיר את אופי השימוש בכל מערכת ולקבוע את המיקום שלה על מנת להבטיח תועלת אופטימאלית. בשלב השני, ניתן להשוות בין סוגי מערכות לפי תקציב ומפרט טכני. בנוסף, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי סוגי המערכות שרלוונטיות לכל לקוח.

הנה למשל כמה טיפים שיכולים לסייע בבחירה נכונה של מערכות כריזה:

א. בדקו לאיזה מקום מיועדת המערכת – יש הבדל בין מערכות לבית, לעסק, למשרד, למקומות ציבוריים או לרכב. רק אחרי שבודקים מראש לאיזה מקום מיועדת המערכת, ניתן לברר מה המפרט המלא שלה ומה אפשר או אי אפשר לבצע איתה.

ב. בררו מה המפרט ועוצמת המערכת – ההתאמה בין המערכת לבין סוג החלל נקבעת לפי המפרט הטכני. כאשר מבררים מה המפרט של המערכת, יודעים למעשה מה העוצמה שלה מבחינת הגברת הקול. לאחר מכן ניתן גם להתאים את המפרט של כל מערכת לשימוש בחללים של משרדים גדולים, חנויות, מסעדות וכדומה.

ג. השוו בין מערכות לפי אביזרים נלווים – יש המון סוגים שונים של אביזרים נלווים שבהם ניתן להשתמש על מנת לנצל את יתרונות המערכת. כאשר משווים בין המערכות לפי אביזרים נלווים, בודקים לדוגמא האם ניתן לחבר אליה רמקולים חיצוניים ומה אפשרויות החיבור של המיקרופון.

למה יש הבדלים בין סוגי מערכות?

לא רבים מודעים לכך שיש המון הבדלים בין סוגים שונים של מערכות כריזה. הסיבה העיקרית להבדלים הללו היא שניתן להשתמש בכל מערכת בצורה מעט שונה, כמו למשל בשעת חירום מול שגרה או במקומות קטנים לעומת חללים גדולים וציבוריים. כמו כן, יש תקן שבו אמורות מערכות מסוימות לעמוד – כמו למשל בתעשייה הביטחונית או במפעלים שבהם משתמשים בחומרים מסוכנים.

במילים אחרות, בחירה נכונה של מערכות כריזה חשובה גם כי יש לה השפעה על בטיחות הציבור והעובדים. זה מצד אחד גורם להבדל בין המערכות, אך מצד שני מסייע להתאמה אישית של כל מערכת לצרכים.