סורגים שקופים – האם הם עמידים בפני פגעי מזג האוויר?

אחת הסוגיות שסביבן קיים דיון בנושא סורגים שקופים, היא סוגיית העמידות של הסורגים השקופים בפני פגעי מזג האוויר. פגעים אלה יכולים להופיע במינונים ובהיקפים שונים באזורים שונים ברחבי הארץ, וכאשר אנו מתקינים סורגים בביתנו, אנחנו רוצים לוודא שהם עמידים בפני מזג האוויר המקומי, ויכולים לתפקד בצורה מלאה בכל תנאי מזג אוויר. אנשים שאינם מכירים את התרכובות הייחודיות מהן מיוצר סורג שקוף, עשויים לחשוב שכאשר הם סובלים מחום רב ובלתי נסבל, גם הסורגים הפולימריים שלהם עלולים להיפגע, לשנות את התרכובת הפנימית שלהם ואפילו לעבור תהליך של המסה רחמנא ליצלן. ובכן, האמת היא שמדובר בסורגים עמידים לחלוטין בכל תנאי מזג האוויר הידועים על פני כדור הארץ. ייתכן שבכוכב אחר, עם טמפרטורות של מאות מעלות, סורגים אלה יתפקדו מעט פחות מהאידיאל שלהם, אבל פה בכדור הארץ מדובר בסורגים עמידים בצורה מלאה בכל טווחי הטמפרטורות הידועות לאדם.

גם התחזוקה הנדרשת מסורג שקוף מצומצמת יותר

מבחינת עמידות מבנית, סורגים שקופים בנויים כאמור לעמוד בכל טווחי הטמפרטורה הקיימים על פני כדור הארץ. כמו כן, עמידים הסורגים בפני רוחות חזקות במיוחד, ברד והצטברות של שלג. בהיבט זה, אפשר בהחלט להגיד שהרבה דברים אחרים מסביב יהרסו הרבה לפני שמשהו יקרה לסורגים השקופים שלכם. העניין הוא, שהסורגים השקופים מעניקים לכם יתרון גדול גם בהיבט של תחזוקת הסורגים. בעוד סורגי מתכת רגישים מאוד ללחות ורטיבות, סורגים שקופים אינם מושפעים מרטיבות כלל. זה נכון שניתן לצבוע את סורגי המתכת בצבע מגן, אך גם צבע זה הולך ומתקלף לאורך השנים, ודורש צביעה מחדש אחת לתקופה. בסופו של דבר, בין צביעה לצביעה, הולכים סורגי המתכת ומחלידים, ומאבדים מהחוזק המבני שלהם. לעומת זאת, הסורג השקוף עשוי חומר פולימרי שאינו מושפע כלל מרטיבות ולחות, ממש כמו כל מוצר פלסטי אחר.

ומה לגבי עמידות הסורגים בטמפרטורות גבוהות?

פלסטיק הוא חומר עמיד מאוד בטמפרטורות גבוהות, ויכול לעמוד בטמפרטורה של עשרות מעלות צלזיוס. סורגים שקופים אינם עשויים פלסטיק, אלא תרכובת ייחודית ומתקדמת המעניקה להם עמידות מלאה בטווחי טמפרטורה גבוהים הרבה יותר מאלו שיעמדו בהם קופסאות הפלסטיק במטבח שלכם. המשמעות היא שסורגים אלה יכולים לעמוד בטמפרטורה של מאות מעלות צלזיוס, ולכן אינם מושפעים מחום השמש לאורך הקיץ. עמידות זו אינה באה לידי ביטוי אך ורק בכך שהסורגים שומרים על צורתם, אלא שהם גם שומרים על התרכובת הפנימית שלהם, ואי לכך גם על חוזקם המבני בצורה מלאה. במילים אחרות, על פני כדור הארץ לא נרשמה מעולם טמפרטורה, גבוהה מדי או נמוכה מדי, שבה קיים חשש לשלמותם או תפקודם של הסורגים השקופים.

המתכת היא עקב האכילס של הסורג השקוף

למרבה הפרדוקס, הנקודה הרגישה ביותר לפגעי מזג האוויר היא הנקודה בה מחברים את הסורגים אל קיר המבנה באמצעות פינים מתכתיים. פינים אלה מתפקדים כמו סורגי המתכת הרגילים, ולכן חשופים יותר לפגעי מזג האוויר מבחינת הצטברות חלודה, והצורך להגן עליהם באמצעות צבע מגן. יחד עם זאת, בהתקנת סורגים שקופים נעשה שימוש בחיבור נסתר וייחודי, שמציב את הפינים במקום מוגן יחסית בתוך מסגרת החלון. בנוסף לכך, נצבעים הפינים בצבע מגן, ובכך מתקבלת הגנה מיטבית עבור הסורגים השקופים בביתכם.

בשורה התחתונה, בהתקנת סורגים שקופים לבית אין לכם שום סיבה להיות מוטרדים, לא מהחוזק המבני של הסורגים ולא מהעמידות שלהם בפגעי מזג האוויר. הדבר היחיד שאתם כן צריכים, הוא לשמוח על כך שכעת תוכלו ליהנות מסורגים שקופים לחלוטין דרכם תוכלו לראות את הנוף מהבית, מבלי להרגיש שמשהו סוגר עליכם, וכאלה שאנשים המתבוננים בהם מבחוץ, כלל אינם מבחינים בהם ויכולים ליהנות מהאסתטיקה החיצונית של הבית ללא ההפרעה של סורגי מתכת, מעוצבים ואסתטיים ככל שיהיה. אסתטיקה, עמידות מבנית ועמידות במזג האוויר – זה מה שאתם מקבלים עם הסורגים השקופים.