פתרונות אוויר דחוס לתעשיות

גופי תעשייה בכל רחבי העולם משתמשים במגוון רחב של פתרונות אוויר דחוס על מנת למלא שורה ארוכה של צרכים ומטרות. במאמר הבא נציג את ההבדלים בין פתרונות האוויר הקיימים ונבין כיצד בוחרים אותם

פתרונות אוויר דחוס מתאפיינים בכך שהם מתאימים לשימושים שונים. עם זאת, המקור של פתרונות מן הסוג הזה הוא בתעשייה. נכון להיום, אפשר למשל למצוא סוגים שונים של פתרונות אוויר דחוס גם בתעשייה הקלה וגם בתעשייה הכבדה. בנוסף, גופי תעשייה בסקטור הפרטי והמסחרי משלבים בין פתרונות האוויר הדחוס על מנת לבצע מטלות שונות.

הנה למשל כמה פתרונות אוויר דחוס לתעשיות שלגביהם אפשר להתייעץ עם חברות כגון טריו אייר פתרונות אויר:

א. מכלי אוויר דחוס – הדוגמא הכי פשוטה ליתרונות של אוויר דחוס באה לידי ביטוי בתוך מכלים קטנים שנמכרים בנפרד. מכלים אלו יכולים לשמש גם גופי תעשייה וגם אנשים פרטיים, כי השימוש בהם נוח ופשוט ואין צורך בשום סוג של ניסיון קודם על מנת לתפעל אותם. בפועל, מכלי האוויר הדחוס מסייעים לנקות חלקי מכונות ואפשר לנצל אותם גם על מנת להסיר לכלוך מחלקיקים קטנים של מכשירים אלקטרוניים.

ב. תרסיסי לחץ אוויר – גם מכלי אוויר דחוס וגם תרסיסי לחץ אוויר פועלים כסוג של ספריי שאותו ניתן להפנות לאזורים ספציפיים במפעלי תעשייה, מחסנים, אולמות לוגיסטיים וכן הלאה. עם זאת, ההבדל הוא שמכלי האוויר הדחוס מגיעים בדרך כלל עם קיבולת קטנה – בעוד את התרסיסים ניתן להשיג גם בקיבולת גדולה ותעשייתית.

ג. מדחסי אוויר – אי אפשר לדבר על פתרונות אוויר דחוס לתעשייה בלי להזכיר קומפרסור. מדחסי האוויר משמשים את גופי התעשייה השונים על מנת להמיר כוח לאנרגיה קינטית, הם עוזרים בהפעלת מכונות כבדות ומסורבלות וניתן לנצל את היתרונות שלהם גם בהפעלת מכשירים פנאומטיים קטנים. בכל אחד מהמקרים הללו, מדחסי האוויר נוטים להיות גם אמינים וגם חסכוניים.

איך בוחרים פתרונות אוויר דחוס לתעשייה?

הגדרה מוקדמת של צרכי התעשייה היא תנאי לבחירה נכונה של פתרונות אוויר דחוס. אם רוצים להשוות בין הפתרונות הקיימים, אפשר לעשות את זה על בסיס פרמטרים אובייקטיביים ובהם מחיר, קיבולת, מפרט, ביצועים והמלצות. כמו כן, בסקטור התעשייתי והמסחרי יש משמעות לאופן שבו פתרונות אוויר דחוס מסוימים מאפשרים להגן על העובדים ולמנוע נזקים לציוד.

במילים אחרות, בחירת פתרונות אוויר דחוס לתעשייה לא יכולה להתבצע רק על ידי הלקוחות – כי היא דורשת מעורבות של אנשי מקצוע. בשלב הזה של השוואה בין פתרונות האוויר הדחוס, מה שעושים זה ליצור קשר עם אנשי מקצוע של חברות טריו אייר פתרונות אויר ולאחר מכן לבדוק מה ההמלצות שלהם.

הדור הבא של פתרונות אוויר דחוס לתעשייה

התחום של אוויר דחוס לתעשייה משתנה בקצב מהיר ונשען על טכנולוגיות חדשות שלא היו קיימות בעבר. כבר היום אפשר למשל לדעת שבדור הבא של הפתרונות הללו יהיה ניצול רב יותר של מדחסי אוויר וקומפרסורים חשמליים במקום מדחסים מזהמים שפועלים על דלק ובנזין, או שניתן יהיה לשלב בין פתרונות אוויר דחוס שמופעלים עם גז.

כך או אחרת, השימוש בפתרונות אוויר דחוס צפוי עוד להתעצם ולגדול. אם בעבר ניתן היה למצוא את הפתרונות הללו בסקטור המסחרי והעסקי בלבד, הרי שכיום הוא קיים גם בבתים פרטיים ואפשר לשלב אותו יחד עם מוצרים לא פחות מורכבים. על הרקע הזה, אפשר להבין היטב את היתרונות של חברות מקצועיות כגון טריו אייר פתרונות אויר.